Dziecięce rysunki na ścianach

Dziecięce rysunki na ścianach to problem chyba każdego domu, w którym mieszkają małe dzieci. Z niewyjaśnionych przyczyn pociechy szczególnie upodobały sobie bazgranie po pięknych ścianach, w których projekt i pomalowanie ich rodzice włożyli zazwyczaj sporo wysiłku. Jest kilka metod, by poradzić sobie z tym problemem, a na największą uwagę zasługuje wykorzystanie farby tablicowej.

Farba tablicowa to farba akrylowa lub lateksowa o specjalnej strukturze, powodującej, że po wyschniętej powłoce można pisać kredą. Swoją nazwę farba zawdzięcza faktowi, iż pokrywa się nią tablice – nie jest to jednak jedyna rzecz, którą można nią pomalować. Jak pokazuje doświadczenie niektórych pomysłowych rodziców, farbą tablicową można równie dobrze pokryć wybraną ścianę pokoju dziecięcego lub jej fragment. W ten sposób dzieci otrzymują powierzchnię do rozwijania swoich talentów rysowniczych, a rodzice oszczędzają sobie problemów związanych z usuwaniem pozostałości po tych ćwiczeniach.

Farba tablicowa to jednak dużo bogatsze źródło inspiracji. Równie dobrze sprawdzi się w kuchni lub w gabinecie do pracy, gdzie pozwoli zapisać na szybko ważne informacje. Ze względu na użyteczność farby na różnych powierzchniach, można nią pokryć także np. pewien fragment lodówki, który posłuży później do zapisywania listy zakupów, wieczka słoików z przetworami lub przyprawami czy donice. Przedmioty, na których zastosujemy tę metodę będziemy mogli nie tylko w prosty sposób opisać, ale także w dowolnym momencie będziemy mogli łatwo zetrzeć taki opis i napisać inny.